Mosalas Advertising Group
مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / بک لینک چیست و چگونه کار می کند؟ (What is a backlink and how does it work?)

بک لینک چیست و چگونه کار می کند؟تاثیر بک لینک بر روی سئو سایت!

صنعت سئو با چنان سرعتی تغییر می کند که هر ساله بازاریابان استراتژی های خود را تغییر می دهند.  بدست آوردن بک لینک چه از طریق سایت های معتبر و چه از طریق فهرست های وب همچنان یک استراتژی اساسی در سئو است. اگر به هر شکلی درگیر بهینه سازی موتور جستجو هستید، می دانید که لینک دهی برای عملکرد وب سایت بسیار حیاتی است.

بک لینک چیست؟

 بک لینک ها هنگامی رخ می دهد که یک وب سایت از وب سایت دیگری نام می برد و به آن پیوند می زند. لینک هایی که به عنوان لینک های ورودی نیز شناخته می شوند ارتباط خود را از طریق وب سایت های خارجی برقرار می کنند.  این پیوندها از دامنه های خارج به صفحات دامنه خود شما اشاره می کنند.

هر زمان که بک لینک (بویژه بک لینک با کیفیت) اتفاق بیفتد، مانند دریافت رای برای یک صفحه وب است. هرچه رای بیشتری از سایت های دارای اقتدار کسب کنید، تأثیر مثبتی بر رتبه بندی سایت و دید جستجو دارد. دارندگان سایت باید مطمئن شوند که از راهنمای Google Webmaster در مورد پیوندها پیروی می کنند تا اطمینان داشته باشند که پیوندهای با کیفیت بالا را جذب می کنند.

چرا بک لینک خارجی برای سایت مهم است؟

 بک لینک هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران مهم است و به آنها کمک می کند تا میزان معتبر بودن و مرتبط بودن سایت شما را در موضوعی که برای آن رتبه بندی می کنید، تعیین کنند. علاوه بر این، بک لینک به وب سایت شما نشانه موتورهای جستجو است که سایر وب سایت های خارجی محتوای شما را تأیید می کنند.

اگر بسیاری از سایت ها به یک صفحه وب یا وب سایت مشابه پیوند دارند، موتورهای جستجو می توانند محتوای قابل پیوند را تفسیر کنند و بنابراین در SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) نیز دارای رتبه بالاتری هستند.  برای سالهای متمادی ، تعداد بک لینک ها نمایانگر محبوبیت یک صفحه بود.

اما امروزه الگوریتم هایی (مانند بروزرسانی گوگل) برای کمک به سایر فاکتورهای رتبه بندی ایجاد شده اند.  صفحات در جستجوی Google بالاتر از کیفیت پیوندهایی که از سایتهای خارجی دریافت می کنند و کمتر از نظر تعداد پیوندها، در رتبه بندی بالاتر قرار می گیرند. علاوه بر این، نقل شده است که Google بیش از ۲۰۰ فاکتور مختلف رتبه بندی را برای ارزیابی محل نمایش یک صفحه وب در نتایج جستجو استفاده می کند.

لینک خارجی محبوبیت سایت شما را افزایش می دهد

موتورهای جستجو مانند Google، به منظور نشان دادن جستجوگر، بیشترین نتایج مربوط به پرسش های جستجو خود را نشان می دهد. و لینک های خارجی یک معیار عالی برای تعیین محبوبیت یک صفحه وب داده شده است. لینک های بیشتر یک صفحه از منابع دیگر دریافت می کنند، بهتر ظاهر می شود.

چگونه بک لینک ایجاد می کنید؟

 اکنون که می دانید بک لینک مهم است، چگونه می توانید پیوندهای دیگر به سایت خود را دریافت کنید؟ بهترین استراتژی برای دریافت لینک های وب سایت دیگر به سایت شما چیست؟  هنگام رسیدن به رتبه بندی معتبر، ایجاد لینک برای موفقیت هر کمپین SEO بسیار مهم است. داشتن هزاران بک لینک یا داشتن یک لینک از یک وب سایت بر موقعیت شما تأثیر نمی گذارد.

دستورالعمل های لینک دهی امروز حول مطالب و اقتدار کلی شما در مورد یک موضوع است، که می تواند با استفاده از موارد زیر اتفاق بیوفتد:

  • وبلاگ نویسان مهمان که در سایت شما محتوا ایجاد می کنند
  • ایجاد روابط با تأثیرگذاران یا اینفئولنسر
  • ارسال پست های با کیفیت وبلاگ برای سایت های دیگر

همچنین روش های زیادی برای مدیریت بک لینک شما وجود دارد.  Majestic ، Buzzstream و Moz ابزاری را برای کمک به شما در مدیریت لینک ها و بهینه سازی نمایه پیوند ارائه می کنند. seoClarity یکپارچگی با Majestic، بزرگترین پایگاه داده فهرست پیوندها را ارائه می دهد که مدیریت پروفایل پیوند را در کل استراتژی بازاریابی دیجیتال و SEO شما ادغام می کند.

درآمد و دادن لینک ها

Backlinks Basinkins یک جزء ضروری از سئو سایت است. روند به دست آوردن این لینک ها به عنوان پیوند درآمد یا پیوند سایت شناخته می شود. برخی از لینک ها ارزشمند هستند. پس از آن لینک های قابل اعتماد از سایت های معتبر و با کیفیت بالا به عنوان مطلوب ترین لینک ها برای کسب درآمد وجود دارند.

تاثیر SEO PR

هنگامی که کسی به دنبال یک محصول مثل کالایی که شما می فروشید است، و می خواهید مطمئن شوید که وب سایت شما را پیدا می کنند بک لینک زدن بسیار حائز اهمییت می شود، این همان چیزی است که SEO (بهینه سازی موتور جستجو) نیاز دارد و شما در گوگل و دیگر موتورهای جستجو رتبه بندی می کنید، بیشتر احتمال دارد شما جذب بازدیدکنندگان شوید.

آیا شما تا به حال از صفحه دوم گوگل خارج شده اید؟

مجوز دامنه

مجوز دامنه یک مقیاس است که توسط Moz توسعه یافته است. هر وب سایت در مقیاس ۱۰۰ امتیاز قرار دارد که پیش بینی می کند که چگونه وب سایت در موتورهای جستجو رتبه بندی می شود. یک نشریه طولانی با ترافیک بالا، محتوای مفید و مشارکت مکرر، دارای مجوز است.

لینک ها از سایت های دارای تعامل بالا رتبه بندی خود را افزایش می دهد، به طوری که به صورت طبیعی، شما می خواهید سایت را با نمره بالا هدف قرار دهید. هنگامی که شما با همگام سازی میدان خود را با یکدیگر قرار دهید، با توجه به بالاترین سایت حوزه خود، نگاهی به آن سایت در زمینه خود داشته باشید.

لینک های ضروری چقدر مهم هستند؟

همانطور که توسط گوگل در سال ۲۰۱۶ تایید شده است، Backlinks یکی از سه رتبه بندی برتر برای وب سایت ها است. علاوه بر بهبود رتبه بندی موتور جستجوی، Backlinks ترافیک ارجاع هدفمند را ایجاد می کند و به موتورهای جستجو کمک می کند صفحات وب خود را سریعتر نشان دهند.

لینک های خروجی چیست؟

لینک های خروجی، به عنوان لینک های خارجی بازدید کنندگان مستقیم از صفحات در وب سایت شما به سایت های دیگر در اینترنت نامیده می شود. بر خلاف لینک های ورودی، که بازدیدکنندگان را به صفحات دیگر در وب سایت خود ارسال می کنند، لینک های خروجی به بازدیدکنندگان به طور کامل سایت های مختلف را نشان می دهد.

اگر وب سایت دیگری به شما لینک کند، به عنوان یک پیوند خارجی در نظر گرفته می شود. در همان زمان، اگر شما به وب سایت دیگری پیوند دهید، این لینک،لینک خارجی است. به طور معمول، لینک های خارجی ارزش بیشتری از لینک های داخلی را به دست می آورند.

این به این دلیل است که موتورهای جستجو بر این باورند که دیگران چه چیزی در مورد شما می گویند مهمتر از آنچه که شما در مورد خودتان بگویید. به عبارت دیگر، اگر وب سایت های بیشتری به سایت خود لینک دهید تاثیر بیشتری بر روی سئو سایت شما دارد.

نتیجه گیری

لینک های منحصر به فرد و معتبر برای رتبه بندی بالاتر در SERPS و بهبود جستجوی شما بسیار مهم است. الگوریتم گوگل در ارزیابی لینک ها در سال های اخیر تکامل یافته است که بر روی لینک های با کیفیت تمرکز دارد، نه کم! این یک فرآیند چالش برانگیز برای ایجاد لینک های با کیفیت بالا در استراتژی SEO ایجاد شده است.

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب وبلاگ
آذر ۳۰, ۱۳۹۹

تاثیرات برند معماری در صنعت ساختمان ؟

blog معماری چگونه ساخت و ساز را تحت تأثیر قرار می دهد؟ در طول تاریخ، معماری به عنوان نماینده ساخت و ساز از جامعه ایستاده است،....

تاثیرات برند معماری در صنعت ساختمان ؟

blog معماری چگونه ساخت و ساز را تحت تأثیر قرار می دهد؟ در طول تاریخ، معماری به عنوان نماینده ساخت و ساز از جامعه ایستاده است، که نشان دهنده ارزش ها، موفقیت ها و تمدن ها در طول زمان است. از سازه های بنای یادبود گرفته تا اقامتگاه ها و ساختمانهایی که بافت یک شهر را....
آذر ۳۰, ۱۳۹۹
آذر ۲۵, ۱۳۹۹

چگونه محتوای خود را با بهترین کانال توزیع تبلیغات مطابقت دهیم؟

blog طی دو دهه گذشته دنیای بازاریابی دچار یک انقلاب فنی عظیم شده است. اکنون بازاریابان توانایی ارائه مستقیم محتوا به مخاطبان را به عنوان بسترهایی....

چگونه محتوای خود را با بهترین کانال توزیع تبلیغات مطابقت دهیم؟

blog طی دو دهه گذشته دنیای بازاریابی دچار یک انقلاب فنی عظیم شده است. اکنون بازاریابان توانایی ارائه مستقیم محتوا به مخاطبان را به عنوان بسترهایی دارند که آنها را قادر به ارسال پیام های هدفمند، خرید برنامه ای رسانه و توزیع خودکار کرده و باعث تغییر چشمگیر فضای بازاریابی شده است. به همین دلیل، بازاریابی....
آذر ۲۵, ۱۳۹۹
آذر ۲۰, ۱۳۹۹

محتوی متنی و تاثیر آن در ارتقاء اعتبار گوگل (Textual content and its effect on promoting Google credibility)

blog چرا ساختار متن برای سئو مهم است؟ (محتوی متنی و تاثیر آن در ارتقاء اعتبار گوگل) ساختار متون در سایت شما برای سئو مهم است.....

محتوی متنی و تاثیر آن در ارتقاء اعتبار گوگل (Textual content and its effect on promoting Google credibility)

blog چرا ساختار متن برای سئو مهم است؟ (محتوی متنی و تاثیر آن در ارتقاء اعتبار گوگل) ساختار متون در سایت شما برای سئو مهم است. اگر محتوای شما به وضوح ساختار یافته باشد، شانس کسب رتبه خوب در Google بیشتر خواهد بود.  در این مطلب، به شما می گوییم که چرا ساختار متن ضروری است.....
آذر ۲۰, ۱۳۹۹
آذر ۱۵, ۱۳۹۹

نوآوری و خلاقیت در صنعت ساختمان ، شهرهای هوشمند (Innovation and creativity in the construction industry, smart cities)

blog فناوری باعث ایجاد نوآوری در صنعت ساختمان می شود نوآوری و خلاقیت در صنعت ساختمان، بدون شک فناوری ساخت یکی از جالب ترین جیب های....

نوآوری و خلاقیت در صنعت ساختمان ، شهرهای هوشمند (Innovation and creativity in the construction industry, smart cities)

blog فناوری باعث ایجاد نوآوری در صنعت ساختمان می شود نوآوری و خلاقیت در صنعت ساختمان، بدون شک فناوری ساخت یکی از جالب ترین جیب های نوآوری در اقتصاد امروز است. طبق داده های Crunchbase ، بودجه شرکت های نوپای ساخت و ساز مستقر در ایالات متحده ۳۲۴ درصد افزایش یافته و به ۳.۱ میلیارد دلار....
آذر ۱۵, ۱۳۹۹
آذر ۱۰, ۱۳۹۹

تاثیرات بازاریابی و تبلیغات هدفمند در اعتبار بخشی به شرکت های ساختمانی

blog تاثیرات بازاریابی و تبلیغات هدفمند در اعتبار بخشی به شرکت های ساختمانی اگر در صنعت ساخت و ساز هستید، ممکن است بازاریابی دورترین چیز از....

تاثیرات بازاریابی و تبلیغات هدفمند در اعتبار بخشی به شرکت های ساختمانی

blog تاثیرات بازاریابی و تبلیغات هدفمند در اعتبار بخشی به شرکت های ساختمانی اگر در صنعت ساخت و ساز هستید، ممکن است بازاریابی دورترین چیز از ذهن شما باشد، مگر اینکه مشاغل مشکلی داشته باشید. بازاریابی در مورد کسب و کار شما به احتمال زیاد بهترین نکته در ذهن شما است.اگر شما یک تیم اختصاصی بازاریابی....
آذر ۱۰, ۱۳۹۹