Mosalas Advertising Group
مشاوره
DEMO REEL

صفحه اصلی / وبلاگ / شبکه سازی در روابط عمومی (public relations)

شبکه سازی در روابط عمومی


بزرگترین قدرت شما به عنوان یک حرفه ای در روابط عمومی چیست؟

چه چیزی باعث برجسته شدن شما می شود؟

همه ما از ابزارها، تاکتیک ها و استراتژی های مشابهی استفاده می کنیم. بنابراین شغل یا مشتری جدید مرتباً به کسی برمی گردد که شما می شناسید.
در این رقابت می توانید به همان اندازه که می توانید بیانیه مطبوعاتی بنویسید. این موضوع به افرادی که روابط مورد نیاز مشتری یا شرکت استخدام کننده را دارند، برمی گردد.
به همین دلیل شعار روابط عمومی ما این است: “روابط را قبل از اینکه به آنها احتیاج داشته باشید ایجاد کنید.” ارتباط منظم با روزنامه نگاران در زمینه های جدید سرمایه گذاری در آینده به نفع شماست، زیرا این روابط به ایجاد کسب و کار جدید کمک می کند.

شبکه سازی در روابط عمومی (public relations) - گروه تبلیغاتی مثلث


خوشبختانه، ما در جهانی زندگی می کنیم که برنامه ای برای همه چیز وجود دارد. برای ساخت یک شبکه حرفه ای قوی تر برای آژانس روابط عمومی خود برای این ابزارهای شبکه ثبت نام کنید.
شبکه‌سازی چیست؟
انتقال سریع اطلاعات را به راحتی مهیا می‌کند. شما هر روز در حال شبکه‌سازی هستید. وقتی در حال صحبت و مکالمه با دوست و آشنا هستید ممکن است به او پیشنهاد تماشای یک فیلم، رفتن به مکانی خاص یا مطالعه کتابی را پیشنهاد کنید.
همچنین ممکن است او از ملاقاتی که با فرد مشهوری داشته است با شما صحبت کند. این همان شباهتی است که در مورد روابط دوستانه و شبکه‌سازی وجود دارد. دقیقاً مثل همین کاری که در زندگی شخصی خودتان انجام می دهید، می‌توانید در زندگی حرفه‌ای خود به منظور شکار فرصت‌های شغلی مناسب انجام دهید.
تاریخچه
روابط عمومی پدیده قرن ۲۰ نیست، بلکه ریشه های تاریخی دارد. بیشتر کتب درسی تأسیس دفتر تبلیغات در سال ۱۹۰۰ را پایه گذار حرفه روابط عمومی می دانند. با این حال، دانشگاهیان اشکال اولیه روابط عمومی و مدیریت ارتباطات را در تمدن های باستان، در زمان استقرار جهان جدید و در طی جنبش لغو برده داری در انگلیس پیدا کرده اند. ریحان کلارک به دلیل تأسیس خدمات تحریریه در سال ۱۹۲۴ بنیانگذار روابط عمومی در انگلستان شناخته می شود.
استراتژی گسترش (شبکه سازی)
شبکه‌سازی درواقع همان ایجاد روابط کاری و حتی دوستانه با افراد و شرکت‌ها دوستانه است. این عمل تنها با رد و بدل کردن شماره تلفن انجام می‌گیرد. اما شبکه سازی این مرحله پایان کار نیست زیرا که مهم‌ترین مرحله این کار ایجاد روابط نیست، بلکه حفظ کردن آن است.
افراد و همه شرکت‌ها اکثرا در شرایطی قرار می‌گیرند تا باهم شبکه‌ روابط عمومی را به وجود آورند اما بعد از تکمیل و ایجاد شبکه، لازم است تا اعتماد دو طرفه را هم به‌ دست آورند، زیرا تا ارتباطی وجود نداشته باشد نمی توان کاملا از شبکه روابط عمومی خود استفاده بکنیم. اگر بخواهیم بهتر برای شما توضیح دهیم شبکه انسانی فقط شناخته شدن و اینکه دیگران نام ما را به یادآورند نیست، بلکه اینکه چگونه نام ما را به یاد خود بیاورند است. و هدف شبکه سازی همین است.

استراتژی گسترش (شبکه سازی) - روابط عمومی - مجموعه تبلیغاتی مثلث


با نکات زیر شبکه سازی را شروع کرده و بازده خود را تقویت کنید:
شبکه هوشمند باشید
کاری که شما باید انجام دهید و به سرانجام برسانید هوشمند بودن در شبکه است. در مرحله اول، دریابید که هدف شما هنگام شبکه سازی روابط عمومی چیست. بعد ، تحقیق کنید چه گروه هایی با نفوذ بیشتر می توانند به شما کمک کنند؟
توجه داشته باشید ، من گفتم “تأثیرگذار”: اندازه مهم نیست بلکه توانایی برقراری ارتباط با افرادی است که به شما کمک می کنند به هدف خود برسید. تنها چیزی که برای ایجاد تغییر لازم دارید این است که یک اتصال برقرار باشد.

گروه شبکه سازی روابط عمومی - مجموعه تبلیغاتی مثلث

گروه های خود را پیدا کنید
چگونه یک گروه شبکه سازی روابط عمومی را انتخاب می کنید؟ به جایی که اهداف خود هستند بروید. چندین مشتری من در املاک و مستغلات هستند ، بنابراین من در هیئت مدیره متخصصان املاک و مستغلات خدمت کرده ام. ارتباطاتی که من در آنجا برقرار کردم و دوستی هایی که من ایجاد کرده ام با ارزش است. شما همیشه می توانید به گروهی بپیوندید که هیچ ارتباطی با کار شما ندارد.


برای رویدادهای شبکه سازی روابط عمومی اهداف تعیین کنید
هنگام شبکه، قبل از ورود به اتاق سه هدف برای خودم تعیین کردم. به عنوان مثال: با شخص جدیدی ملاقات کنید. بفهمید چه کسی مسئول تعهدات گفتاری است. و شخصی را پیدا کنید که ممکن است یک شریک استراتژیک خوب باشد.
اهداف شما البته ممکن است متفاوت باشد. آنچه مهم است داشتن اهداف خاص است. این یک زمینه را برای تجربه تعیین می کند.
برای رویدادهای شبکه اهداف تعیین کنید
هنگام شبکه سازی به عنوان مثال: با شخص جدیدی ملاقات کنید. بفهمید چه کسی مسئول تعهدات گفتاری است. و شخصی را پیدا کنید که ممکن است یک شریک استراتژیک خوب باشد.
اهداف شما البته ممکن است متفاوت باشد. آنچه مهم است داشتن اهداف خاص است. این یک زمینه را برای تجربه تعیین می کند.

انتخابی باشید
شما باید بدانید که چند ساعت می توانید به شبکه اختصاص دهید. اگر هفته ای یک ساعت است، پیشنهاد می کنم خودتان را به یک گروه محدود کنید.
سوال بعدی این است: آیا آن ساعت صبح، یا عصر یا آخر هفته برای شما بهتر است؟ گروه هایی که عضو آنها هستید زمان جلسات مختلفی دارند که متناسب با برنامه شما است.
نیازها را بدانید
قبل از عضویت در یک گروه آنچه از شما خواسته می شود را بیاموزید. یک گروه شبکه ملی تجارت وجود دارد که دارای فصول در سراسر کشور و هزاران عضو است.
در هر گروه فقط یک نفر در هر صنعت مجاز است، بنابراین اگر در زمینه تبلیغات فعالیت می کنید، پس تنها شخص در تبلیغات خواهید بود. این گروه مستلزم این است که شما به طور منظم به سایر اعضا راهنمایی کنید.
بدانید چه موقع نه بگویید


خروج از گروه های شبکه جرم محسوب نمی شود. شبکه سازی به زمان، انرژی و تلاش نیاز دارد.
من حدود سه سال به یک گروه املاک و مستغلات کار کرده ام ، اما هیچ مشکلی در آن وجود نداشت. تصمیم گرفتم آن را ترک کنم، و در حالی که در یکی از آخرین ناهارهایم شرکت می کردم ، کنار زنی نشستم که هرگز ندیده بودم. معلوم شد که شرکت او به دنبال یک شرکت روابط عمومی بود.

در عرض چند هفته ، من یک حساب جدید امضا کردم یک حساب که با اولین چک به اندازه کافی پول آورده بود تا سه سال اول حضورم در این گروه را پوشش دهد. شما باید وقت بگذارید ، همه فرصت ها را بررسی کنید و فعال باشید. اما اگر هیچ کاری از تلاش شما بیرون نیامده و واقعاً تا آنجا که می توانید کار کرده اید ، پس آن را ترک کنید.
برای بهترین نتیجه، فعال شوید
وقتی به یک گروه می پیوندید، باید پیش قدم باشید. ببینید آیا آنها کمیته هایی دارند که می توانید به آنها بپیوندید. اگر می توانید، در محل کار خود رویدادهایی را برگزار کنید. بیشتر از همه ، با افرادی که آنجا هستند صحبت کنید.
من به یک رویداد شبکه ای رفتم و به صورت فعال کار کردم. من اشاره کردم که سخنرانی می کنم و قبل از اینکه بدانم ، این فرصت به من داده شد که در یک سخنرانی که از قبل برنامه ریزی شده بود، یکی از مجریان باشم. من پذیرفتم، زیرا مخاطب یکی از اهداف اصلی من بود.

Networking in Public Relations

مشاهده نظرها +
بستن نظرها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب وبلاگ
آذر ۳۰, ۱۳۹۹

تاثیرات برند معماری در صنعت ساختمان ؟

blog معماری چگونه ساخت و ساز را تحت تأثیر قرار می دهد؟ در طول تاریخ، معماری به عنوان نماینده ساخت و ساز از جامعه ایستاده است،....

تاثیرات برند معماری در صنعت ساختمان ؟

blog معماری چگونه ساخت و ساز را تحت تأثیر قرار می دهد؟ در طول تاریخ، معماری به عنوان نماینده ساخت و ساز از جامعه ایستاده است، که نشان دهنده ارزش ها، موفقیت ها و تمدن ها در طول زمان است. از سازه های بنای یادبود گرفته تا اقامتگاه ها و ساختمانهایی که بافت یک شهر را....
آذر ۳۰, ۱۳۹۹
آذر ۲۵, ۱۳۹۹

چگونه محتوای خود را با بهترین کانال توزیع تبلیغات مطابقت دهیم؟

blog طی دو دهه گذشته دنیای بازاریابی دچار یک انقلاب فنی عظیم شده است. اکنون بازاریابان توانایی ارائه مستقیم محتوا به مخاطبان را به عنوان بسترهایی....

چگونه محتوای خود را با بهترین کانال توزیع تبلیغات مطابقت دهیم؟

blog طی دو دهه گذشته دنیای بازاریابی دچار یک انقلاب فنی عظیم شده است. اکنون بازاریابان توانایی ارائه مستقیم محتوا به مخاطبان را به عنوان بسترهایی دارند که آنها را قادر به ارسال پیام های هدفمند، خرید برنامه ای رسانه و توزیع خودکار کرده و باعث تغییر چشمگیر فضای بازاریابی شده است. به همین دلیل، بازاریابی....
آذر ۲۵, ۱۳۹۹
آذر ۲۰, ۱۳۹۹

محتوی متنی و تاثیر آن در ارتقاء اعتبار گوگل (Textual content and its effect on promoting Google credibility)

blog چرا ساختار متن برای سئو مهم است؟ (محتوی متنی و تاثیر آن در ارتقاء اعتبار گوگل) ساختار متون در سایت شما برای سئو مهم است.....

محتوی متنی و تاثیر آن در ارتقاء اعتبار گوگل (Textual content and its effect on promoting Google credibility)

blog چرا ساختار متن برای سئو مهم است؟ (محتوی متنی و تاثیر آن در ارتقاء اعتبار گوگل) ساختار متون در سایت شما برای سئو مهم است. اگر محتوای شما به وضوح ساختار یافته باشد، شانس کسب رتبه خوب در Google بیشتر خواهد بود.  در این مطلب، به شما می گوییم که چرا ساختار متن ضروری است.....
آذر ۲۰, ۱۳۹۹
آذر ۱۵, ۱۳۹۹

نوآوری و خلاقیت در صنعت ساختمان ، شهرهای هوشمند (Innovation and creativity in the construction industry, smart cities)

blog فناوری باعث ایجاد نوآوری در صنعت ساختمان می شود نوآوری و خلاقیت در صنعت ساختمان، بدون شک فناوری ساخت یکی از جالب ترین جیب های....

نوآوری و خلاقیت در صنعت ساختمان ، شهرهای هوشمند (Innovation and creativity in the construction industry, smart cities)

blog فناوری باعث ایجاد نوآوری در صنعت ساختمان می شود نوآوری و خلاقیت در صنعت ساختمان، بدون شک فناوری ساخت یکی از جالب ترین جیب های نوآوری در اقتصاد امروز است. طبق داده های Crunchbase ، بودجه شرکت های نوپای ساخت و ساز مستقر در ایالات متحده ۳۲۴ درصد افزایش یافته و به ۳.۱ میلیارد دلار....
آذر ۱۵, ۱۳۹۹
آذر ۱۰, ۱۳۹۹

تاثیرات بازاریابی و تبلیغات هدفمند در اعتبار بخشی به شرکت های ساختمانی

blog تاثیرات بازاریابی و تبلیغات هدفمند در اعتبار بخشی به شرکت های ساختمانی اگر در صنعت ساخت و ساز هستید، ممکن است بازاریابی دورترین چیز از....

تاثیرات بازاریابی و تبلیغات هدفمند در اعتبار بخشی به شرکت های ساختمانی

blog تاثیرات بازاریابی و تبلیغات هدفمند در اعتبار بخشی به شرکت های ساختمانی اگر در صنعت ساخت و ساز هستید، ممکن است بازاریابی دورترین چیز از ذهن شما باشد، مگر اینکه مشاغل مشکلی داشته باشید. بازاریابی در مورد کسب و کار شما به احتمال زیاد بهترین نکته در ذهن شما است.اگر شما یک تیم اختصاصی بازاریابی....
آذر ۱۰, ۱۳۹۹